nagłówek

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, zwane typowo OC, jest jednym z rodzajów ubezpieczenia majątkowego, dzięki któremu dany zakład ubezpieczeń, z którym podpisujemy umowę, przejmuje na siebie skutki, jakie wyrządzone zostały osobom trzecim. Ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dzielą się na obowiązkowe i dobrowolne. Te pierwsze musimy opłacać, drugie, jeśli mamy potrzebę, możemy sobie wybrać.

W przypadku ubezpieczeń dobrowolnych, możemy wybrać dla przykładu ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej od określonych zawodów, od prowadzenia strzeżonych parkingów samochodowych, od jednostek organizacyjnych sprawujących funkcję zarządu drogi publicznej. W przypadku ubezpieczeń OC obowiązkowych, dotyczą one organizowania imprez masowych, ubezpieczeń wielu zawodów (adwokaci, radcy prawni, notariusze, rolnicy etc…), pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a także te najbardziej znane- obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej wszelkich posiadaczy pojazdów mechanicznych, które dotyczą szkód wyrządzonych w związku z ruchem pojazdów.

OC samochodowe stanowi więc dla nas tutaj kwestię nadrzędną, o której warto z pewnością napisać nieco więcej słów. Każdy samochód, który porusza się po drodze, musi posiadać aktualne ubezpieczenie OC, które jest niezbędne zarówno w razie kontroli policji, jak również i powstałego na drodze wypadku. Mając ubezpieczenie, opłacając stosowne składki, mamy pewność, że w razie wystąpienia szkody z naszej winy, ubezpieczalnia pokryje koszta naprawy samochodu, który podczas wypadku czy stłuczki został uszkodzony. Jeśli takiego ubezpieczenia nie posiadamy, wówczas ponosimy opłaty za naprawę samochodu osoby poszkodowanej, jak również i ponosimy z tego tytułu ogromne nieprzyjemności. Jeśli kupujemy samochód, wybieramy stosowny zakład ubezpieczeń, do którego każdego roku wnosimy określoną sumę pieniędzy, zależną od tego, jaki posiadamy samochód, (jego rok, przebieg, wielkość silnika), jak również i jakie mamy doświadczenie jako kierowcy (ile lat posiadamy prawo jazdy, ile mamy lat, jak wiele posiadamy zniżek).

W przypadki ubezpieczenia samochodu w Niemczech, płacimy tak zwane Kfz-Kraftfahrzeugversicherung, które tak, jak w przypadku ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w Polsce, pokrywa szkody wyrządzone naszym pojazdem innym uczestnikom ruchu. Więcej na temat Kredite in der Schweiz ubezpieczeń w Niemczech i Szwajcarii znajdą państwo na stronie http://haftpflichtauto.ch z porównaniem stawek za OC w Szwajcarii. Ubezpieczenie jest tym droższe, im mniejsze mamy doświadczenie w prowadzeniu samochodu. Zwraca się więc uwagę na nasz wiek, jak długo mamy prawo jazdy, ile posiadamy już na swoim koncie zniżek, które informują zakład ubezpieczeń, jaki posiadamy niejako procent za bezszkodową jazdę. W przypadku samochodów, w Niemczech każdego roku sporządza się listę aut, które powodują największą ilość wypadków. W zależności od tego, jaki mamy model, wysokość składki jest wyższa lub niższa. Jeśli więc chcemy ubezpieczyć auto w Niemczech, musimy wcześniej dokonać dokładnej analizy kosztów jego utrzymania. Zwróćmy więc uwagę na model samochodu, zniżki, jak również miasto, w którym chcemy dokonać rejestracji.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Porady prawne

Kontakt

Temida Group International Consulting - Capitalis

Siedziba firmy:

ul. Dąbrowskiego 19a/13
41-500 Chorzów

e-mail: info@capitalis.pl
Tel.: (032) 72 76 279

Pomoc i doradztwo przy udzielaniu kredytów i pożyczek.
Porównanie kilkunastu największych banków komercyjnych w Polsce, SKOK-ów i parabanków.

Najniższe oprocentowanie i koszty kredytu na podstawie zawsze aktualnych danych przesyłanych bezpośrednio z banków i instytucji finansowych.

Doradztwo prawne, ubezpieczenia i pomoc przy uzyskaniu odszkodowań powypadkowych.

siedziba firmy capitalis - tgic

 

Ostatnie komentarze

  • Alimenty dla eks-małżonka
    Karonka 29.06.2024 18:14
    W tym wypadku zdecydowanie warto się skonsultowa ć z prawnikiem. W podobnej sprawie pomogli mi prawnicy ...
     
  • Skarga pauliańska
    Bodek 10.04.2024 07:44
    Nie.
     
  • Zasady reklamacji artykułów (produktów) spożywczych.
    Anetka 30.12.2022 09:38
    Ja zawsze pilnuję tego co kupuję :)uważam że trzeba zawsze reklamować towar, gdy coś jest nie tak.
     
  • Zasady reklamacji artykułów (produktów) spożywczych.
    Konsumentka 20.12.2022 10:47
    Z tą reklamacją towarów spożywczych, to w praktyce bywa różnie... A ludzie nie chcą się denerwować ...
     
  • Czy rzeczywiście można stracić prawo jazdy z powodu długów alimentacyjnych?
    Danka 03.12.2022 15:09
    Łatwiej za niepłacenie alimentów trafić do więzienia: https://pamietnikwindykatora.pl/nieplacone-alimenty-kara-pozbawienia-wolnosci/ ...
     
  • Ubranka dla dzieci - ręcznie szyte dla niemowląt i noworodków
    Klaraz 22.04.2022 18:55
    Żeby jeszcze te ręcznie szyte ubranka były w atrakcyjnych cenach to pewnie bym się skusiła :-)
     
  • Zasady dotyczące reklamacji mebli wykonanych na zamówienie - o czym należy pamiętać
    Konsumentka 11.04.2022 07:44
    No tak, zakup mebli na zamówienie jest trochę bardziej skomplikowany.. . Często takie sprawy kończą się ...
     
  • Spółka europejska – ogólna charakterystyka
    Redaktor 06.04.2022 21:04
    Wiekszośc artykułów prawniczych pisze prawnik - Hanna Bukowska L.L.M.
Copyright © 2024, Capitalis.pl All Rights Reserved.